Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

2 Küçük Ev, 1 Güneş bahçesi

0 15.092

Geniş ve aynı zamanda küçük bir ev ilk başta çelişkili gelebilir. Ancak ayrılmış 2 küçük bir ev bu güzel güneş bahçesi ile birleşiyorsa aklımızdaki tüm fikirleri olumlu yönde değiştirebilir.

Minimal tasarımların gün geçtikçe tercih sebebi olmasındaki en büyük etken, onların ekonomik olmasından ziyade daha komplike yaşam alanı sunmaları olsa gerek.

Sponsor Reklam

Viva Collectiv’den Ohana’nın küçük evi, hacme olan ihtiyacı, küçük canlı bitki ekosistemiyle dengelemek için böyle bir girişimde bulunmuş. Çocuklu aileler içinde kullanışlı olan bu tasarım, esasen camla kaplı bir orta sundurma ile birbirine bağlanmış iki adet 7,5mt x 2,5 mt genişliğinde küçük evden oluşuyor.

 

Evin sağ kanat kısmında mutfak, banyo ve bir yatak odası bulunuyor. diğeri ise bir oturma odası ve bir çocuk odası barındıyor. İki evin merkezinde bulunan sundurma 3,5 x 7,5 mt ölçülerinde.

Genel olarak baktığımızda gözümüzü karıştıran dağınık bir düzen yok. Ancak çelik konstrüksiyonla cam birleşimi ana temasına sahip bu yapı için Boyalı kereste siding kaplama tezat oluşturmuyor da değil. Yine de aşağı yukarı yaklaşık 75m2 lik alan tümüyle ferah kullanılmış.

Sponsor Bağlantı

Kaynak Curbed

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla