Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Arınç’ın Bahsettiği Açıklamadan Aleyna Tilki de Çıktı!

0 1.463

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada danışmanı Tarık Ümit Genç’in bugün bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Arınç takipçilerine danışmanını takip etme tavsiyesinde bulunmuş ve şu tweeti atmıştı:

Sponsor Reklam

Arınç’ın takipçilerinin bugün gün boyu beklediği açıklama akşam saatlerinde geldi. Tarık Ümit Genç kendi Twitter hesabından 3 sayfalık açıklama yaptı. Sosyal medyada “Arabasına şiir yazan adam” olarak bilinen Tarık Ümit Genç’in açıklaması Arınç’ın bahsettiği kadar önemli bir şey çıkmadı. Hatta açıklamanın detayları okuyanları güldürdü.

Tarık Ümit Genç, FETÖ’nün medya yapılanması kapsamında tutuklanan gazeteci Murat Aksoy’un ifadesinde kendisinden bahsettiği iddialar ilişkin açıklama yaptı.

 

Şahsımla iletişimi suç kabul etmek, öyle tahmin ediyorum ki teknik ve maddi bir hatadır.

SİNAN ÇETİN’LE BAŞLADI ALEYNA TİLKİ’YLE DEVAM ETTİ

Genç açıklamasında şahsıyla ilgili yanlışlığın düzeltileceğine ‘yürekten inandığını’ yazarak şöyle devam etti:

“Zira Sinan Çetin’in PARDON’u sinemada güzel ama hayatın içinde izahı gerçekten zor oluyor, hayatı zorlaştırıyor.”

Genç, açıklamasının devamında da CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne gönderme yaparak şunları yazdı:

“İsminin başında ADALET olan AK Parti iktidarda iken, ana muhalefet partisi ADALET yürüyüşü yapıyor ve ADALET kavramı muhalefet partisinin argümanı haline geliyorsa; bu durum, gerek KHK listelerindeki, gerekse yargılama süreçlerindeki kimi yanlışlardandır.

Sanki gizli bir el, işini hakkıya yapan yargı mensuplarını da manipüle ederek, hissettirmeden ve adeta Tilki kurnazlığıyla adaleti AK Parti’den çalıp, muhalefete argüman olarak sunmaya gayret ediyor.

İnsanın içinden; “Çaldığı o adaleti yerine koy lütfen. Eğer hislerinden pek emin değilsen. Son olsun bari…” diyesi geliyor” diye yazdı.

Sinan Çetin’in Pardon filmine dem vurulması akıllara FETÖ davası kapsamında tutuklananların aslında hatalı olduğu, yarın öbürgün onlardan özür dilenmesi gerektiğini mi ifade etmek istedi? sorusunu akıllara getirdi. Bazı Twitter kullanıcıları ise Bülent Arınç’ın yakın zamanda bir hukuki bir soruşturma geçirme ihtimalini dile getirdi.

İşte açıklama sonrası dönen Twitter Geyikleri :

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla