Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Facebook, iOS Uygulamasını Düzeltti!

0 1.104

Facebook yaptığı açıklamada uygulamanın aşırı şarj tüketmesinin düzelttiğini söyledi. Ayrıca sosyal medya devi Facebook iOS uygulamasının batarya kullanımının bu kadar yüksek olmasının sebebini de açıkladı. Facebook mühendislik bölümü yöneticisi Ari Grand’ın Perşembe günü bir Facebook gönderisi ile yaptığı açıklamada bir çok insanın aşırı batarya kullanımı problemini yaşadığın bunun arkasında yatan problemlerin neler olduğunu bulmaya ve gidermeye çalışacaklarını söylemişti.

Sponsor Reklam

Ari Grand daha sonra yine bir Facebook gönderisi ile yaptığı açıklamada uygulamanın aşırı batarya kullanmasının arkasında yatan 2-3 sayıda anahtar nedeni belirlediklerini ve geliştirmelerin yapılmaya başlandığını, bugün yeni versiyonunun yayınlanacağını duyurdu. Grant, Facebook iOS uygulamasının çok şarj tüketmesinin nedenlerinden bir tanesinin uygulama içinde bulunan bir kod satırının işlemci döngüsüne neden olduğunu ve bunun telefonda aşırı işlemci kullandığını bulduklarını dile getirdi.

Ayrıca uygulamanın çok şarj yemesinin bir diğer nedeni ise Facebook uygulaması arka planda çalışıyor olsa bile sessiz bir ses kaydı yayınlıyor. Bu ise istem dışı bir olay. Uygulama aslında arkaplanda hiç bir şey yapmıyor ama ekranda olduğundan daha fazla batarya tüketiyor. Uygulamanın güncellenmesiyle bu ses problemi halledildi ve tamamen kaldırıldı.

 

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla