Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Hak ihlali bildirimi


Şikayet / Hak İhlali Bildirimi

Değerli okuyucumuz ;

Sponsor Reklam

Web sitemizdeki yayımlanan içerikler mütemadiyen yabancı kaynaklardan tarafımızca çeviri yapılarak yayımlanır. Görsel içerikler anonim non-stock fotoğraflar kullanılır. Bazı içeriklerimiz de robot (bot) yöntemiyle farklı sitelerden alıntılanarak çekilmektedir. Otomatik olarak çekilen bu içeriklerde yer alan fikir, itham yada kişisel görüşler, dubakim.com yazarlarının reel görüşlerini yansıtmaz.

Web sitemiz yönetimi telif hakkı ihlalleriyle ilgili “Uyar – Kaldır” sistemi ile yönlenmektedir. Web sitemizde yer alan yazılı yada görsel bir içerik, sizi yada bir yakınınızı doğrudan yada dolaylı olarak kişisel yada fikri / sinai olarak hak ihlali mi oluşturduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki kısa formu doldurarak bize yardımcı olun.

Uyar – Kaldır Nedir?

Uyar – Kaldır sistemi; telif hakkı ile korunan bir içeriğin, herhangi bir internet sitesinde hak sahiplerinden izinsiz olarak yer aldığının tespit edilmesi halinde, eserin hak sahipleri veya yetkili temsilcilerinin, site yetkililerine uyarı göndermek suretiyle haksız içeriğin siteden kaldırılmasını yasal olarak talep etme sürecidir.

Bu yönteme başvurulmadan önce, telif hakkı ihlal edilen eserlerin dökümü yapılır ve hak sahipliği ve yetki belgeleri temin edilir.

Eser üzerindeki hak sahiplerinin ilgili internet sitesine veya site yetkilisine uyarısı üzerine, haksız içeriğin siteden 3 üç) gün içerisinde kaldırılması gerekmektedir. Kaldırılmadığı takdirde, hak sahipleri veya yetkili temsilcileri Cumhuriyet Savcılığına başvurarak sitede yer alan haksız içeriğe erişimin engellenmesini talep edebilirler.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 – (Ek: 21/2/2001 – 4630/37 md.)
(Değişik üçüncü fıkra: 3/3/2004-5101/25 md.

“Dijital iletim de dâhil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır. Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister. İhlâlin devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Servis sağlayıcılar, bilgi içerik sağlayıcılarının isimlerini gösterir listeyi her ayın ilk iş günü Bakanlığa bildirir. Servis sağlayıcılar ile bilgi içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça istendiği takdirde her türlü bilgi ve belgeyi vermekle yükümlüdür. Bu maddede belirtilen hususların uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir.”

 

 

[contact-form to=’info@dubakim.com%26#x002c;sikayet@dubakim.com’ subject=’Şikayet Bildirimi’][contact-field label=’Ad Soyad / Kuruluş Adı’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-Posta’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’İletişim No:’ type=’text’/][contact-field label=’Şikayetinizin bulunduğu url adresi’ type=’url’ required=’1’/][contact-field label=’Açıklama’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

[contact-form-7 id=”19413″ title=”Contact form 1″]

[contact-form-7 id=”19415″ title=”Şikayet Bildirimi”]

İhlal Bildirimi : abuse[@]dubakim.com

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla