Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

İsrail’den Erdoğan’ın Sözlerine Küstah Tepki!

0 2.028

‘Osmanlı Dönemi Geride Kaldı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında Mescid-i Aksa’da yaşanan gerilime değinmiş ve “Osmanlı’nın elinden çıkmasıyla başlayan Kudüs’ün sıkıntılı günleri bölgede İsrail’in kuruluşuna yönelik hadiselerle birlikte adeta kabusa dönüşmüştür” demişti. Erdoğan’ın açıklamalarına İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi: “Osmanlı İmparatorluğu günleri çoktan sona erdi. Yahudi halkının başkenti Kudüs’tü, Kudüs’tür ve öyle kalacaktır.”

Sponsor Reklam

Ayrıca İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, “Erdoğan İsrail’e öğüt verebilecek en son kişi” sözlerine yer verilirken, İsrail Dışişleri Bakanlığı da, paylaştığı twitter mesajında Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon sosyal paylaşım sitesi Twitter’da şu mesajı paylaştı:

KUDÜS YAHUDİ HALKININ BAŞKENTİ

Erdoğan’dan müslümanlara Mescid-i Aksa çağrısı!

Nahshon; “Erdoğan’n kendi ülkesinin sıkıntıları ve sorunları ile ilgilenmesi daha iyi olur. Osmanlı İmparatorluğu’nun günleri çoktan bitti. Yahudi halkının başkenti Kudüs’tür ve öyle de kalacaktır.

ERDOĞAN BAŞKALARININ EVİNE TAŞ ATMASIN

Geçmiş yılların aksine, güvenlik, özgürlük, dini özgürlük ve tüm azınlıkların haklarına saygı göstermeyi taahhüt eden bir hükümet kentidir. Camdan evde yaşayan Erdoğan’ın başkalarının evine taş atmaması gerekir.” dedi.

DEDEKTÖRLER KALDIRILDI

Gelen uluslararası tepkiler üzerine İsrail detektörleri kaldırmış, yerine yüksek çözünürlüklü kameraların yerleştirileceğini duyurmuştu.

 

KAYNAK : http://www.internethaber.com/israilden-erdoganin-sozlerine-tepki-1795801h.htm

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla