Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

İsrail’in 16 yaşındaki Ahed korkusu kararı !

0 1.516

Ahed Tamimi’nin ilk yargılaması 13 Şubat 2018’te yapılmıştı. Tamimi bugünkü duruşmasında 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

AHED TAMİMİ KİMDİR

Sponsor Reklam

Ahed Tamimi 2001 yılında dünyaya geldi. Babası Bassem al-Tamimi annesi Nariman al-Tamimi’dir.

Tamimi “Filistin’in cesur kızı” ya da “Filistin’in kahramanı” olarak tanındı ve Filistin direnişinin yeni sembolü olarak gösterildi.

Küçük yaşından itibaren eylemlerde aktif rol almasıyla bilinen Tamimi, 2015’te Nabi Salih köyünde Yahudi yerleşimlerine karşı yapılan gösteride taş atarak İsrail işgalini protesto etti. Ayrıca o sırada 12 yaşında olan kardeşi Muhammed Tamimi’yi kıskaca alan İsrail askerlerinin elinden kurtarmasıyla dikkat çekti.

İsrail askerlerine karşı cesur tavrı nedeniyle İstanbul’da “Hanzala Cesaret Ödülü”ne layık görülen Tamimi 2017 yılında işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kenti yakınlarındaki evine gelen askerlerce gözaltına alındı. Bu kapsamdaki davada mahkeme celseleri defalarca ileri tarihe attı.

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla