Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Microsoft’un Edge Israrı!

0 269

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 araılığı ile tanıştığımız ve Internet Explorer’ın yerini alarak dikkatleri üzerine çeken Microsoft Edge, anlaşılan bir süre daha göz önünde bulundurulacak… Windows 10 işletim sistemi ile beraber gelen yeni internet tarayıcısı Edge, son yayımlanan güncelleme ile beraber tarayıcı değiştirme konusu biraz daha uğraştırıcı bir hale bürünüyor. Hatırlayacağınız üzere Windows 10’un varsayılan tarayıcı değiştirme seçenekleri, belirli bir yönlendirme sonrasında ekrana yansımakta. Bu durumu uğraştırıcı olarak nitelendiren Mozilla ise kullanıcıların bu denli bir yola sokulmasını doğru bulmamıştı. Eleştirileri pek önemsemediği gözlemlenen Microsoft’un işi daha da uzattığını söyleyebiliriz.

Ön izleme programına dahil olan kullanıcılar için yeni bir güncelleme yayımlayan firma, bununla birlikte tarayıcı değiştirme seçeneklerini de yeniledi. Artık varsayılan tarayıcıyı değiştirmek için ek bir pencere açmak ve buradan da ön plana çıkartılan Edge’in yerine istediğimiz ayarı vermemiz gerekmekte. Microsoft’un aldığı bu karar sonrasında Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların geliştiricilerinin nasıl bir tutum izleyeceği ise açıkçası merak konusu.

 

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla