Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Samsung’un Resmi E-ticaret sitesi SamsungWA Türkiye’de!

0 1.864

MENA’daki ilk inovasyon merkezini İstanbul’da açan Samsung, şimdi de resmi e-ticaret sitesi SamsungWA’yı Güney Kore’den sonra ilk kez Türkiye’de açtı. Samsungwa.com.tr eski ve yeni tüm cep telefonları için uyumlu tüm aksesuarları tek bir noktada satışa sunuyor.

WA = WearablesAccessories

Sponsor Reklam

SamsungWA ismi ‘Wearables’ ve ‘Accessories’ kelimelerinin baş harflerinden geliyor. Yani giyilebilir teknoloji ürünleri ve aksesuarlara odaklanıyor. Bluetooth hoparlörlerden, akıllı saatlere, taşınabilir şarj cihazlarından projeksiyon cihazlarına kadar çok çeşitli ürünleri Samsungwa.com.tr’de bulmak, hatta yelpazeyi telefon pillerinden beyaz eşya kampanyalarına kadar genişletmek mümkün. Üstelik sitede sadece Samsung markalı ürünleri değil farklı markaların ürünleri de satışa sunuluyor.

Türkiye’de onlarca perakende satış mağazası da bulunan Koreli şirket, SamsungWA’da şimdilik altı farklı kategoride 100 civarında ürüne sahip. Samsung, bu ürünlerin bir kısmı için özel kampanyalar sunuyor ki diğer e-ticaret siteleriyle rekabet açısında bu kampanyaların daimi olacağını tahmin etmek zor değil.

 

2017’de 400 bin akıllı saat satışı bekleniyor

Tansu Yeğen, bir kaç ay önceki Galaxy Gear S3 tanıtımında Türkiye’deki akıllı saat satış rakamlarından da bahsetmişti. Yeğen’in GFK raporundan paylaştığı rakamlara göre Türkiye’de 2014’te 24 bin, 2015’te 28 bin akıllı saat satılmıştı. 2016’da 51 akıllı saatin satılması beklenirken 2017 satış rakamı ise 400 bin olarak tahmin edilmişti. Dolayısıyla 2017 yılında beklenen akıllı saat sıçramasına ve Samsung’un akıllı saat tarafındaki popülerliğine bakarak Samsung’un neden Türkiye’yi seçtiğini daha iyi anlayabiliriz.

 

Yeni ürün fikri olan girişimcilere çağrı

Hatırlarsanız 2016 yılını bitirirken Samsung’un MENA’daki ilk inovasyon merkezi İstanbul’da açılmıştı. Bu merkezde yüzde 90’ından fazlası yerli yetenekler tarafından geliştirilen ürünleri tanıtan Samsung, yeni e-ticaret sitesi üzerinden de inovasyon merkezini beslemek istiyor. Daha açık ifade etmek gerekirse yeni ürün fikri olan girişimcilere/geliştiricilere işbirliği teklif ediyor ve projelerini paylaşlarını bekliyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, inovasyon merkezinin açılışında 33 girişimciyi/şirketi desteklediklerini açıklamıştı ve görünüşe bakılırsa Samsung bu sayıyı daha da yukarıya çekmek istiyor.

Bunun yanı sıra SamsungWA, N11 ve Gittigidiyor gibi Elektronik satış platformlarında da satışa başladı. N11’de Sevgililer Günü için özel bir kampanya düzenleyen SamsungWA, Giyilebilir aksesuarlardan oluşan Kit’leri satışa sundu. Ancak fiyatları görünce siz de bizim gibi “Kampanya” fiyatı olarak düşünemeyebilirsiniz.

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla