Dubakim
Güncel İçerik Portalı.

Windows 10 Milestone 2 ile gelen yenilikler!

0 646

Microsoft, 6 ay önce yayımladığı Windows 10 işletim sistemine ait ilk büyük güncellemeyi önceki gün yayımladı. Yayınlanan Milestone 2 güncellemesi ile birlikte bazı yenilikleri de beraberinde getirdi.

Cihazımı Bul

Sponsor Reklam

Akıllı telefonlarımızda kullandığımız cihazımı bul özelliği neden kişisel bilgisayarlarda olmasın? Daha önce 3.parti yazılımlarla bu sorunun çözüldüğü cihazımı bul işlevi, artık Windows 10 üzerinden aktif hale getirmek mümkün.

Özelliği aktif hale getirmek için : Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik -> Cihazımı bul sekmesinden gerekli yönlendirme linkleri mevcut.

cihazimi-bul

Cortana artık yazıyla cevap veriyor

Eğer Windows Phone bir akıllı cihaza sahipseniz çok kullanışlı bu özellik yeni güncelleme ile geldi. Cortana Ayarları sekmesinden “Cevapsız çağrıları aktif et” özelliği aktif hale getirdiğinizde size ekrana döküyor.

Üzücü olan bu özelliğin henüz Messaging uygulamasına gelmemiş olması.

Screenshot__4_.0

Otomatik Zaman Dilimi Değişikliği

Windows’lar normalde cihazınızla eğer başka bir ülkeye seyahat ettiğinizde saatleri değiştirmez. Yeni güncelleme ile artık bu mümkün. Ayarları aktif hale getirmek için Ayarlar -> Zaman & Dil -> Saat dilimini otomatik ayarla

Screenshot_3

Media Cihazından Cast Özelliği

Microsoft hali hazırda DLNA ve Miracast Streaming özelliğini zaten Windows 10 ile bünyesinde barındırmaya başlamıştı. Microsoft Edge ile Cihaza Medya Ata özelliği aktif hale gelmiş. Bu sayede Fotoğraf, Video yada Ses aktarımı Ayar gerektirmeden diğer medya cihazlarına aktarımı mümkün kılıyor. Google Chromecast’de buna dahil.

Screenshot__5_.0

Microsoft Edge ile Şifre ve Favoriler Senkronizasyonu

Bu gerçekten büyük bir sürpriz, zira Microsoft blogunda daha önce tamamen farklı olacağını ve senkronizasyonun mümkün olmayacağını açıklamıştı. Ancak sanırım bu iş değişti ve mevcut güncelleme ile Edge üzerinden bu özelliklerin senkronizasyonu artık mümkün.

Yeni Skype uygulaması

Microsoft Skype entegrasyonunu yeni güncelleme ile dahil etti. Güncellemeyi kurduğunuzda Messaging , Telefon ve Skype Video uygulamaları dahil etti.

Screenshot__22_.0

Daha iyi ekran yakalamaları

Microsoft, Windows 8 ile başladığı Metro uygulama özelliği ile gelen yakalamaları Windows 10 ile devam ettiriyor. Örneğin Dosya gezgini ve Not defteri ekrana açtığınızda otomatik olarak boşlukları dolduracak şekilde yeniden ayarlanır.

 

Sponsor Bağlantı

Bu web sitesi, kullanıcı deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcı çerezlerini kullanır, bu yüzden onayınıza ihtiyacımız var. Dilediğiniz zaman tarayıcı çerezlerini silerek bu onaydan feragat edebilirsiniz. Onaylıyorum Daha fazla